poka-yoke

Tym razem o czymś naprawdę genialnym. Nie dość, że ładnym, to jeszcze odkrywczym. Poka-Yoke. Wieszak zaprojektowany przez Nadję Ayazpoor-Lissek:

Nadja pisze o swoim wieszaku tak:
” Większość stojących wieszaków na ubrania  jest bardziej porywająca estetycznie, kiedy nie widać na niej wieszaków (ramiączek). Szukałam rozwiązania, które pozwoliłoby połączyć funkcję haczyka i ramiączka i byłoby wyrazem innowacyjnego podejścia do funkcji. Tak powstał POKA-YOKE. Można wieszać ubrania na prętach, lub, jeżeli jest taka potrzeba, wyciągnąć pręt z drewnianego elementu i przeobrazić go w bardziej rozpoznawalny wieszak na ubrania”.

Wypróbowałam – działa świetnie. Białe wygięte zakończenia prętów są metalowe i mają wąskie podłużne nacięcia, w których po wyjęciu wieszaka z drewnianej podstawy przesuwa się elastyczna czarna linka.
Całość wygląda wspaniale – biała podstawa i zakończenia kontrastują z drewnianymi prętami. Prototyp jest świetnie dopracowany, więc zakładam, że produkcja seryjna da fantastyczny efekt. Na razie nie da się kupić Poka-Yoke, ale jestem przekonana, że po ImmCologne2010 to jest tylko kwestia czasu.

Tags:

Comments are closed.