Ellenberger

Też z Mediolanu ( nie wiem, czy nie najfajniejsza/e rzecz/rzeczy jakie tam widziałam).
Kilka obiektów – mebli do przestrzeni prywatnej projektu Jannisa Ellenbergera, popatrzcie:

Połączenie jasnego drewna, chyba jesionu, z białym matowym tworzywem. Najbardziej rzuca się w oczy umywalka. Świetnie wyprofilowany kształt, dopracowany detal, naprawdę fajny mebel.

zachwyca mnie dopracowanie detalu odpływu – widzicie te malutkie dziurki? Żadnych metali, sitek i innych dziwnych rzeczy. Bardzo fajny pomysł.

Na umywalce dizajn się nie kończy, jest jeszcze kilka innych elementów. Wspólną zasadą dla wszystkich jest wielofunkcyjność: umywalka ma wycięcia do powieszenia ręczników i wgłębienia na różne pojemniki; krzesło jest jednocześnie wieszakiem na ubrania, ławka – minigarderobą:

Tutaj krzesło – zdecydowanie do sypialni, jako miejsce do rzucania „bieżącej” garderoby. Z możliwością kulturalnego powieszenia na klasycznych wieszakach garderobianych:

I ławka. Jak się taką chce mieć, trzeba kupować wyłącznie białe ubrania, żeby nie popsuć wyglądu mebla ;–)
(jedna czarna rzecz wyłącznie dla kontrastu).

Baaaardzo mi się to podoba. Na razie wszystko jest prototypem, ale pomysł i wykonanie jest naprawdę świetne, więc mam nadzieję, że cała seria trafi w końcu do produkcji.
Potem entuzjazm tradycyjnie minie po konfrontacji z ceną, ale co tam – na razie jest super!

2 komentarze to “Ellenberger”

 1. basia Says:

  hej, właśnie trafiłam na twojego bloga, bardzo mi się podoba i chyba mamy podobne gusta. ten zestaw mebli też mnie ostatnio zachwycił. nie wiesz przypadkiem czy jest gdzieś w sprzedaży?
  pozdrawiam,
  b.

 2. Ola Wołczyk Says:

  hej, dzieki.
  co do mebli to nie wiem, na www projektanta nie ma informacji, wiec moze jeszcze nie, albo wcale nie?
  pozdrawiam, Ola