81cm²…

…ogródka. To moje wczorajsze odkrycie – mini uprawa firmy Racine Carre. Szukałam elementów na wielkanocny stół –  świąteczne stoły to moja specjalność –  i zobaczcie co znalazłam:

Nie chodzi tu tylko o proste naczynie 9x9cm.Tajemnica tkwi w mieszankach nasion o odżywek, z których w krótkim czasie powstać może mały trawnik, mini plantacja groszku czy bazylii lub mikropole pszenicy. Mieszankę unieszcza się w pojemniku, podlewa zgodnie  instrukcją i…czeka. Całkiem niedługo, bo po 4-5 dniach widać pierwszy efekt. W przypadku trawnika po 8-10 dniach możemy cieszyć się prywatną murawą. Tylko bazylia każe czekać na siebie dłużej – pełnię właściwości osiąga po 4-5 miesiącach.

Ogródek jest bardzo prosty w obsłudze, nasiona miesza się z wodą i umieszcza w naczyniu, potem co 7-14 dni podlewa się, a po osiągnięciu odpowiedniej wielkości roślin można wykonać z ogródkiem piękny manewr  – przyczepić do metalowej powierzchni np. na ścianie, za pomocą magnesów umieszczonych w dnie pojemnika. Wyobrażcie sobie ścianę kuchenną całą w bazylii… Już wiem, gdzie to wykorzystam :-)

Pojemniki mają różne wielości: 9×9, 9×18, 18×18 i 30x30cm i kolory. Tu przezroczysty Pre Vert, czyli wersja 18x18cm:

Tu dwa pistacjowe Fairway’e (9x18cm):

A tu białe Chlorophyll’e 30x30cm:

A tu zdjęcia poszczególnych gatunków upraw:

Trawa:

Groszek:

Bazylia:

I pszenica:

Pomysł na wystrój stołu już mam. Fairwaye i MiniGreeny zamówiłam (z wkładami groszkowymi i pszenicznymi) i czekam na przesyłkę. Jak do mnie dotrą i wyrosną, pokażę Wam,co wymyśliłam. Powinnam zdążyć chwilę przed Wielkanocą :-)

aaa, no właśnie … plantacje można kupić w Fabryce Form.

Tags: ,

Comments are closed.