dom Justyny i Daniela, cz. 5

Dziś będzie o dwóch ostatnich wnętrzach – sypialni i o garderobie.

Najpierw SYPIALNIA:

Miało być surowo – jest. Miało być przestrzennie – jest. Łazienka miała być bez drzwi – też jest. I wolnostojąca wanna. I biurko, bo Justyna chce patrzeć z łóżka i z biurka na pola za domem. Popatrzcie:

Surowy jest słup (beton) i betonowa okładzina za łóżkiem. Początkowo chcieliśmy zostawić ścianę z pustaków lub cegieł i pomalować ją na biało, ale ostatecznie wybraliśmy bardziej zorganizowaną wersję.
Łóżko to model Dern firmy Meridiani. Boczne szuflady to BoConcept, lampy podłogowe i szynoprzewody to Tolomeo Artemide. Oldschoolowe futrzaki to owca :–)

Biurko wykonane będzie na zamówienie, według projektu. Wanna to oczywiście Element Roca, jest obudowana czarnym corianem, którym zabezpieczyłam też ścianę przy wannie.

Tu widok z wejścia do łazienki. Ramę lustra na przeciwległej ścianie będziemy musieli znaleźć na pchlim targu, bo ma być stara. Przemalujemy ją na biało.

Podłoga jest taka sama jak w openspace – dębowe dechy, fazowane na krawędziach i olejowane, czyli miłe w dotyku, naturalne. Byłoby super gdyby zostały wyszczotkowane, czyli postarzone lekko, ale jeszcze nie wiem, czy się na to zdecydujemy.

I GARDEROBA:

Jasno i prosto. Wykorzystałam mój ulubiony ikeowski system garderób Stolmen. Jest łatwo konfigurowalny i przede wszystkim niedrogi. Lustro zlokalizowałam na wewnętrznej płaszczyźnie drzwi. Podłoga jest jak na całym parterze, ściany białe (najlepsze dla kolorowych ubrań, bo w rzeczywistości kolorów będzie tu dużo więcej – Justyna i Daniel nie ubierają się wyłącznie na biało :–) )

I tyle. Pokazałam Wam już cały dom, a właściwie cały projekt, bo jest parę pomieszczeń których nie projektowałam (poddasze). Justyna i Daniel budują. Niedługo zaczną wykonywać instalacje wewnętrzne, więc za kilka miesięcy wnętrze zacznie pojawiać się w tzw. realu, nie tylko na wizualizacjach. Nie mogę się doczekać!

Tags: , ,

One Response to “dom Justyny i Daniela, cz. 5”

  1. Daniel Says:

    Mała zmiana – w garderobie będzie jednak żywica i podłogówka, zamykając w całość strefę ogrzewania podłogowego. Autorka tego majstersztyku się zgodziła, inwestorka zaakceptowała, a my z wykonawcą przystępujemy do realizacji.